Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nowości
Olej lniany 14,00 zł


Bezpieczne zakupy

  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

W naszej ofercie:

POLECAMY : leki naturalne i ziołowe, zioła, suplementy diety, preparaty ziołowe i witaminowe, minerały i witaminy oraz inne specyfiki i produkty farmaceutyczne, zappery, urządzenia i sprzęt medyczny leczniczy i elektroniczny poprawiający stan zdrowia, artykuły i sprzęt fizykoterapeutyczny, książki i poradniki medyczne, książki obejmujące tematykę : zdrowie, medycyna naturalna, ziołolecznictwo, nowe terapie lecznicze, dietetyka i zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia, parapsychologia, ezoteryka, uroda, medycyna alternatywna itp. Polecamy również : filtry do wody, zdrowa żywność, kosmetyki naturalne i ziołowe, artykuły higieniczne, sprzęt AGD przydatny w domu oraz wiele innych produktów dla zdrowia, urody. Zapraszamy !

Cenniki do pobrania

ZIOŁA I ZASTOSOWANIE

Zioła oraz rośliny o właściwościach leczniczych według nazwy - spis alfabetyczny - nazwy wymienione w kilku językach: polski, łacina, angielski, francuski i niemiecki oraz ich tradycyjne zastosowanie :
strona w przygotowaniu

Uwaga ! Źle stosowane zioła mogą zaszkodzić. Zwłaszcza w przypadkach chorób ciężkich zioła powinny być stosowane zawsze po konsultacji z lekarzem.

A

Aloes uzbrojony , Aloe ferox, Aloes, Aloes, Aloe,
B ylina pochodzący z Afryki. W Polsce uprawiana w doniczkach głównie na potrzeby lecznicze oraz jako roślina ozdobna. Liście aloesu zawierają antrazwiązki, z których głównym jest aloina, mikroelementy a przede wszystkim żelazo, mangan, cynk, miedź, bór, molibden oraz magnez. Ponadto substancje śluzowe, żywice, substancje gorzkie oraz tzw. biogenne stymulatory, które są (prawdopodobnie) związkami metali z witaminami oraz kwasami organicznymi.
Zastosowanie aloesu: przeczyszczające, żółciopędne, wzmacniające, poprawiające przemianę materii, dermatologiczne
Miąższ aloesu zawiera wiele leczniczących składników. Sok ma gorzki smak oraz charakterystyczny zapach. Przemysłowo produkuje się tzw. alonę, ma ona nieregularny kształt brunatnych bryłek pokrytych zielonym pyłem - ze stężonego soku, otrzymywanego przez nacięcie liści. W zależności w jaki sposób przeprowadza się zagęszczanie soku i jego suszenie otrzymuje się różne rodzaje alony. Matowe bryłki to tzw. "alona wątrobowa" ( aloe hepatica), a przez szybkie odparowanie soku otrzymuje się żółty produkt tzw. "alona lśniąca" ( Alona lucida). Alona to bardzo silny środek przeczyszczający, który w większych dawkach powoduje przekrwienia jelita grubego i narządów miednicy mniejszej. Może wywoływać nawet poronienia u kobiet ciężarnych. Sok z liści i miazga są skuteczne w leczeniu niektórych oparzeń. Przypuszcza się nawet, że aloes ma właściwości przeciwnowotworowe, których wprawdzie dotychczasowe badania nie potwierdziły, ale wykryto wiele substancji o właściwościach leczniczych i korzystnych dla zdrowia.
Aminek egipski, Ammi visnaga, Toothpick Ammi, Herbe aux cure-dents, Bischofskraut,
Roślina występująca w Azji Zachodniej, Afryce Północnej, na Wyspach Kanaryjskich, Maderze a także w Europie Południowej. Owoce aminka zawierają związki z grupy furanochromonów, takie jak wisnagina, kelina oraz pochodne piranokumaryny. Również znajduje się 20% tłuszczu, białka, sole mineralne, sterole, flawonoidy, olejki eteryczne.
Zastosowanie aminka egipskiego: rozkurczające, rozluźniające
Owoce aminka egipskiego są surowcem leczniczym. Wyizolowanie związków z grupy furanochromonów powoduje przeciwdziałanie atakom astmy, rozkurczanie mięśni gładkich oskrzeli, poszerzanie naczyń krwionośnych serca, nerek i innych narządów wewnętrznych. Stosowanie aminka egipskiego w większych dawkach może powodować bóle głowy, brak łaknienia, świąd skóry, nudności a niekiedy nawet bezsenność.

Aminek większy, Ammi majus, Bishops weed, Ammi commun, Grosse Knorpelmöhre,
Rośnie w rejonie Morza Śródziemnego oraz południowo-zachodniej Azji. Owoce aminka większego zawierają mieszaninę furanokumaryn, m.in. imperatoryny (ammidyny), ksantotoksyny (ammoidyny), bergaptenu, izopimpineliny i marmezyny.
Zastosowanie aminka większego: bielactwo, łuszczyca
Owoce aminka większego są surowcem leczniczym. Przetwory lecznicze z tej rośliny stosowane są głównie w leczeniu bielactwa nabytego, czyli zaburzeń metabolicznych, które powodują odbarwienia skóry. Aminek większy także jest wykorzystywany w leczeniu łuszczycy i łysienia plackowatego. Stosowanie tej rośliny zwiększa aktywność enzymów, które biorą udział w wytwarzaniu barwnika skóry, czyli melaniny. Zbyt duże spożycie tej rośliny może powodować osłabienie organizmu, nudności, ból głowy, wymioty, a nawet uszkodzenie wątroby, zapalenie trzustki i błony śluzowej żołądka.

Arcydzięgiel litwor, Archangelica officinalis, Garden Angelica, Archangelique officinale, Engelwurz,
Bylina ta wywodzi się z Europy Północnej, występuje również na Syberii. Spotykana jest głównie w górskich wąwozach, w zaroślach, nad brzegami potoków a także na mokrych łąkach. W Polsce występuje głównie w Tatrach, Pieninach oraz Sudetach. Arcydzięgiel litwor jest wykorzystywany w lecznictwie. Zawiera on ponad 100 związków chemicznych między innymi: kwasy organiczne, olejek eteryczny, kumaryny, flawonoidy, garbniki, seskwitorpeny, kwas oksypentadecylowy, kwas angelikowy, kwas metyloetylooctowy, kwas walerianowy.
Zastosowanie arcydzięgla litwor: rozkurczowe, uspokajające, żółciopędne, wiatropędne, przeciwzakrzepowe, wykrztuśne, moczopędne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne.
Arcydzięgiel litwor jest surowcem leczniczym, jednak zazwyczaj zbierane są jego korzenie, z których uzyskuje się olejek arcydzięgowy. Stosowany jest on wewnętrznie i zewnętrznie. Lecznicze właściwości tej byliny polegają na regulacji układu pokarmowego - likwiduje ona wzdęcia i kolkę, ułatwia trawienie, pomocna jest również przy zaparciach i biegunkach, ułatwia trawienie, pobudza apetyt. Działa również napotnie i wykrztuśnie, dlatego zalecana jest przy przeziębieniach oraz przy chorobach dróg oddechowych. Zioła te powinny zdecydowanie unikać kobiety w ciąży, gdyż może mieć działanie poronne, a także w okresie menstruacji ponieważ pobudza krwawienie.

Arnika górska, Arnica montana, Mountain Arnica, Arnica des montaignes, Bergwohlverleih,
B
Babka lancetowata, Plantago lanceolata, Small Plantain, Plantain lancéolé, Spitzwegerich,
Barwinek mniejszy, Vinca minor, Common Perivinkle, Pervenche mineure, Kleines Immergrün,
Bazylia ogrodowa, Ocimum basilicum, Sweet Basil, Basilic commun, Echtes Basilienkraut,
Berberys zwyczajny, Berberis vulgaris, Barberry, Epine-Vinette, Sauerdorn,
Biedrzeniec anyż, Pimpinella anisum, Anise, Anis vert, Anis,
Biedrzeniec mniejszy, Pimpinella saxifraga, Burnet-Saxifrage, Boucage saxifrage, Kleine Bibernelle,
Bieluń dziędzierzawa, Datura stramonium, Thorn-apple, Stramoine, Stechapfel, Bluszczyk kurdybanek, Glechoma hederacea, Ground Ivy, Lierre terrestre, Gundelrebe,
Bobrek trójlistkowy, Menyanthes trifoliata, Buck bean, Trefle d'eau, Bitterklee, Bukkeblad
Boldo, Peumus boldus, Boldo, Boldo, Boldo,
Bukwica zwyczajna, Betonica officinalis, Wood Betony, Betoine officinale, Betonie,
Buławinka czerwona, Claviceps purpurea, Ergot of Rye, Ergot de seigle, Mutterkorn,
Bylica Boże drzewko, Artemisia abrotanum, Southernwood, Aurone mâle, Eberreis,
Bylica estragon, Artemisia dracunculus, Tarragon, Estragon, Estragon,
Bylica piołun, Artemisia absinthium, Common wormwood, Absinthe, Wermut,

Bylica piołun, Artemisia absinthium
Właściwości : antyseptyczne, przeciwrobacze i przeciwbiegunkowe
W XIX wieku w kręgu cyganerii francuskiej modne było picie alkoholu na bazie piołunu (absyntu). Dawniej dodawano wyciągów z piołunu do atramentu, by uchronić bardzo drogie wówczas książki przed myszami i owadami (milami), oraz do uli dla ochrony pszczół przed różnymi pasożytami. Używany był do barwienia wełny na różne odcienie zieleni. W poezji jest symbolem goryczy, smutku i zwątpienia.
W celach leczniczych wykorzystywane jest ziele piołunu ( Herba Absinthii) i liść piołunu ( Folium Absinthii). Piołun zawiera olejek lotny składający się głównie z tujonu, tujolu i azulenu , oraz związki goryczkowe, flawonoidy i garbniki. Piołun ma działanie pobudzające funkcje wydzielnicze przewodu pokarmowego, zwiększa apetyt, działa żółciopędnie i odkażająco oraz jest silnym środkiem przeciwrobaczym. Odwar z ziela można także stosować zewnętrznie przy zwalczaniu pasożytów skóry ( wszy, świerzbowce), gdyż działa na nie bardzo toksycznie. Stosowany jako lewatywa dojelitowa zwalcza owsicę. Ma silne działanie, dlatego należy stosować go z wielką rozwagą i osytrożnością.
Bylica pospolita, Artemisia vulgaris, Wormwood, Armoise commune, Beifuss,
C
Bylica pospolita, Artemisia vulgaris, Wormwood, Armoise commune, Beifuss,
C
Bylica pospolita, Artemisia vulgaris, Wormwood, Armoise commune, Beifuss,
C
Centuria pospolita ( Tysiącznik ), Erythraea centaurium, Common Century, Petite centaurée, Tausendgüldenkraut,
Chaber bławatek, Centaurea cyanus, Cornflower, Bleuet des champs, Kornblume,
Chmiel zwyczajny, Humulus lupulus, Hop, Houblon commun, Hopfen,
Ciemiężyca biała, Veratrum album, White Hellebore, Veratre blanc, Weisser Germer,
Cykoria podróżnik, Cichorium intybus, Chicory, Chicoreé, Gemeine Wegwarte,
Cząber ogrodowy, Satureja hortensis, Savory, Sarriette des jardins, Garten Bohnenkraut,
Dąb szypułkowy, Quercus robur, Common Oak, Chęne rouvré, Eiche,
Doględa wielka, Grindelia robusta, Grindelia herb., Grindelie, Grindelienkraut,
Dziurawiec zwyczajny, Hypericum perforatum, St. Johns Wort, Millepertuis, Johanniskraut,
Eukaliptus gałkowy, Eucalyptus globulus, Eucalyptus, Eucalyptus commun, Eukalyptusbaum,
Fenkuł włoski ( Koper włoski ), Foeniculum capillaceum, Fennel, Fenouil, Fenchel,
Fiołek trójbarwny, Viola tricolor, Wild Pansy, Pensée sauvage, Feldstiefmütterchen,
Glistnik ( Jaskółcze ziele ), Chelidonium majus, Greater Celandine, Chelidoine, Schöllkraut,

G

Goździki,
Eugenia caryophyllata
Właściwości : antyseptyczne, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe i przeciwgrzybicze
Goździki to jedna z najpopularniejszych przypraw znajdujących się w handlu. Są to w istocie suszone pąki kwiatowe goździkowca korzennego - niewielkiego, wiecznie zielonego drzewa, pochodzących z Indonezji. Ponadto goździki są dostarczane przez Madagaskar, Tanzanię, Sri Lankę, Malezję, Grenadę. Do Europy goździki trafiły około XI wieku. Goździki mają również lecznicze właściwości - olejek lotny z goździków uznawany jest jako środek antyseptyczny, silnie przeciwgrzybiczy i przeciwbólowy, rozcieńczony i wtarty w dziąsła, czy nawet sam rozgryziony goździk, łagodzi bóle zębów. Goździki należą do najstarszych roślin w dziejach ludzkości. W Chinach znano je już 300 lat p.n.e., wspomina je także w swym dzienniku Marco Polo. Występujący w goździkach eugenol skutecznie obniża poziom wolnych rodników w komórkach, przez co ma działanie przeciwnowotworowe. Goździki mają właściwości "odświeżające oddech" - w książkach i poradnikach można znaleźć informację, że aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu występującego po zjedzeniu czosnku, należy rozgryźć kilka goździków. Tę właściwość goździków znali już starożytni Chińczycy: na dworze cesarza panował zwyczaj, że zwracający się do niego dworzanie musieli trzymać w ustach kilka goździków, aby ich oddech był świeży.Jasnota biała, Lamium album, White Dead Nettle, Ortie blanche, Weisse Taubnessel,
Jasnota biała
Wargowe
Lamium album
Labiatae

Występowanie
Przydroża, pod płotami, zarośla. Pospolity chwast. Od 30-50 cm wysokości. Łodyga kanciasta, wzniesiona i wyrastająca z rozłogów. Liście podobne do pokrzywy zwyczajnej, jajowate, ostro zakończone, brzegiem piłkowane, osadzone na łodydze naprzemianlegle w okółkach, z kątów których wyrastają duże kwiaty, białe, i krzywej rurce korony, o długiej, gęsto owłosionej wardze górnej .

Surowiec
Same kwiaty, bez kielicha, suszone w temperaturze do 35° C.
Główne związki, ich właściwości i zastosowanie
Surowiec zawiera biogenne aminy, flawonoidy, garbniki, śluz, cholinę i inne związki.

W medycynie ludowej napar kwiatu tego ziela stosuje się do czyszczenia krwi, przy różnych wyrzutach skórnych, zwłaszcza u dzieci dotkniętych niedokrwistością i skrofulozą.
Zasadniczo kwiat jasnoty białej jest przez dr. Bohna określany jako "lek chorób kobiecych", stosowany przy białych upławach i nieregularnym krwawieniu miesięeznym.
Lek ten działa również na macicę osłabionych, blednicowych i wątłych dziewcząt. Nalewka na samym kwiecie działa słabo narkotycznie, przy bezsenności, słabym słuchu i nerwicach.
Składniki kwiatu jasnoty białej mają też właściwości rozpuszczające flegmę, hamujące krwawienia wewnętrzne przy krwiopluciu, przy nieżytach dróg oddechowych i trawiennych, przy cierpieniach śledziony łagodnie usprawniając trawienie.

Napar: kopiastą łyżkę suszu zalać 1 szklanką wrzątku, odstawić pod przykryciem na 20 minut.
Zażywać dwa razy dziennie po 3~
4 szklanki (dla jego wzmocnienia dodajemy zazwyczaj trochę liścia pokrzywy zwyczajnej).
Przy trądziku młodzieńczym przyjmuje się sproszkowany kwiat jasnoty białej biorąc 2-3 razy dziennie po jednej czwartej- łyżeczki do herbaty i zapija wodą.

Jemioła pospolita, Viscum album, Mistletoe, Gui commun, Mistel,
Jesion wyniosły, Fraxinus excelsior, Ash, Fręne alevé, Gemeiner Esche,
Kalina koralowa, Viburnum opulus, Guelder Rose, Sureau d'eau, Gemeiner Schneeball,
Karczoch zwyczajny, Cynara scolymus, Artichoke, Artichaut commun, Artischocke,
Kasztanowiec zwyczajny, Aesculus hippocastanum, Horse-chestnut, Marronier commun, Rosskastanie,
Kolendra siewna, Coriandrum sativum, Coriander, Coriandre, Koriander,
Koper ogrodowy, Anethum graveolens, Dill, Aneth odorant, Dill,
Kopytnik pospolity, Asarum europaeum, Asarabacca, Asaret, Haselwurz,
Kozieradka pospolita, Trigonella foenum graecum, Fenugreek, Fenugrec, Bockhornklee,
Kozłek lekarski, Valeriana officinalis, Valerian, Valeriane officinale, Echter Baldrian,
Krwawnik pospolity, Achillea millefolium, Milfoil, Millefeuille, Gemeine Schafgarbe,
Lawenda lekarska, Lavandula officinalis, Common Lavender, Lavande commune, Echter Lavendel,
Lebiodka pospolita, Origanum vulgare, Wild Marjoran, Origan, Dost,
Len zwyczajny, Linum usitatissimum, Common flax, Lin usuel, Lein,
Lubczyk ogrodowy, Levisticum officinale, Lovage, Livčche officinale, Garten-Liebstöckel,
Lulek czarny, Hyoscyamus niger, Black Henbane, Jasquiame noire, Schwarzes Bilsenkraut,
Łopian większy, Arctium lappa, Great Burdock, Bardane commune, Grosse Klette,
Macierzanka piaskowa, Thymus serpyllum, Wild Thyme, Thym serpolet, Feld Thymian,
Majeranek ogrodowy, Majorana hortensis, Marjoram, Marjolaine, Majoran,
Marzanka wonna, Asperula odorata, Sweet Woodruff, Asperule odorante, Waldmeister,
Marzanna barwierska, Rubia tinctorum, Dyer's Madder, Garance, Färberröte,
Mącznica lekarska, Arctostaphylos uva ursi, Common Bearberry, Busserole officinal, Bärentraube,
Melisa lekarska, Melissa officinalis, Balm, Melisse officinale, Zitronen-Melisse,
Męczennica cielista, Passiflora incarnata, Passion-Flower, Passiflore purpurine, Passionsblume,
Miłek wiosenny, Adonis vernalis, Pheasant-eye, Adonide de printemps, Frühlingsteufelsauge,
Mniszek pospolity, Taraxacum officinale, Dandelion, Pissenlit, Löwenzahn,
Morszczyn pęcherzykowaty, Fucus vesiculosus, Bladder Wrack, Varec vesiculeux, Blasentang,
Mydlnica lekarska, Saponaria officinalis, Soapwort, Saponaire savoničre, Seifenkraut,
Nagietek lekarski, Calendula officinalis, Marigold, Souci officinal, Ringelblume,
Naparstnica purpurowa, Digitalis purpurea, Purple Foxglove, Digitale pourpré, Roter Fingerhut,
Naparstnica wełnista, Digitalis lanata, Grecian Foxglove, Digitale laineuse, Wolliger Fingerhut,
Nostrzyk żółty, Melilotus officinalis, Common Melilot, Melilot officinal, Echter Steinklee,
Ogórecznik lekarski, Borago officinalis, Borage, Bourrache officinale, Boretsch,
Ostropest plamisty, Silybum marianum, Lady's Milk, Chardon-Marie, Mariendistel,
Ostrożeń warzywny, Cirsium oleraceum, Cabbage Thistle, Cirse maraîcher, Kohldistel,

Orzech czarny, Juglans nigra

Właściwości : antyseptyczne, ściągające, przeciwrobacze i przeciwgrzybicze.

Czarny orzech od wieków stosowano w Europie z powodu różnych dolegliwości, takich jak np. problemy skórne i zaparcia. Rdzenni Amerykanie trady­cyjnie używali go jako środka przeczyszczającego. Podczas wojny secesyjnej orzech czarny stosowano jako lekarstwo na biegunkę i czerwonkę. Badania naukowe udowodniły, że orzech czarny posiada właściwości ściągające, wspomaga lecze­nie skóry i błon śluzowych organizmu. Oczyszcza krew i posiada właściwości antyseptyczne - zwalcza bakterie i pasożyty. Jest stosowany w problemach skórnych, m.in. w czyrakach, wypryskach, opryszczce, jak również w grzybicach skórnych i wewnętrznych. Dobrze poznane są jego właściwości przeciwpasożytnicze. Dawniej stosowany był w leczeniu kiły, gruźlicy, żylaków odbytu, przewlekłych in­fekcji jelitowych i układu moczowo-płciowego. Zielarze uważają, że orzech czarny jest bardzo przydatny w leczeniu robaczyc, tasiemczycy i grzybicy. Brązowy barwnik, obecny w zielonej łupinie czarnego orzecha, zawiera jod organiczny, który posiada właściwości antyseptyczne i gojące. Jod ma szczególnie zbawienny wpływ na choroby tarczycy. Orzech czarny jest bogatym źródłem witamin i składników mineralnych. W dużych ilościach za­wiera silnie antyseptyczny jod organiczny oraz man­gan, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania nerwów, mózgu oraz chrząstki. Magnez pomaga zapobiegać próchnicy zębów, zwiększa odporność na stres oraz pobudza gruczoły wewnątrzwydzielnicze i wątrobę. Zawiera też wapń niezbędny dla naszej witalności, wytrzymałości, prawidłowego rytmu serca i pracy układu nerwowego. Obecność krzemu wpływa na zdrowie skóry, włosów, paznokci i całego organizmu. To bogate źródło selenu, potasu, witaminy B15, żelaza, sodu, fosforu, chloru, witamin z grupy B, witaminy A, witaminy C i witaminy P.
Perz właściwy, Agropyron repens, Couchgrass, Petit chiendent, Gemeine Quecke,
Pierwiosnek lekarski, Primula veris, Cowslip, Primevčre officinale, Schlüsselblume,
Podbiał pospolity, Tussilago farfara, Colfsfoot, Tussilage pas-d'ane, Gemeiner Huflattich,
Pokrzyk wilcza jagoda, Atropa belladonna, Belladonna, Belladone, Tollkirsche,
Pokrzywa zwyczajna, Urtica dioica, Great Nettle, Grande Ortie, Grosse Brennessel,
Poziewnik szorstki, Galeopsis tetrahit, Hemp-Nettle, Chanvre sauvage, Gemeiner Hohlzahn,
Prawoślaz lekarski, Althaea officinalis, Marsh Mallow, Guimauve officinale, Echter Eibisch,
Prawoślaz ogrodowy odmiana czarna, Althaea rosea var. nigra, Hollyhock, Mauve noire, Stockrose,
Przelot pospolity, Anthyllis vulneraria, Woundwort, Anthyllide vulneraire, Wundklee,
Przestęp biały, Bryonia alba, White Bryony, Bryone blanche, Weisse Zaunrübe,
Przęśl dwukłosowa, Ephedra sinica, Ephedra, Ephedra ŕ doubles épis, Meerträubchen,
Przywrotnik pospolity, Alchemilla silvestris, Common Lady´s Mantle, Alchemille vulgaire, Frauenmantel,
Rdest ostrogorzki, Polygonum hydropiper, Water-Pepper, Poivre d'eau, Wasserpfeffer,
Robinia akacjowa, Robinia pseudacacia, Black Locust, Acacia commun, Gemeine Robinie,
Rozmaryn lekarski, Rosmarinus officinalis, Rosemary, Rosmarin officinal, Rosmarin,
Rumian szlachetny, Anthemis nobilis, Roman Camomile, Camomille romaine, Römische Kamille,
Rumianek pospolity, Matricaria chamomilla, Wild Chamomile, Camomille commune, Echte Kamille,
Ruta zwyczajna, Ruta graveolens, Common Rue, Rue fétide, Wein-Raute,
Rutwica lekarska, Galega officinalis, Goats Rue, Galega officinal, Geissraute,
Rzepik pospolity, Agrimonia eupatoria, Agrimony, Aigremoine commune, Kleiner Odermennig,
Rzewień dłoniasty, Rheum palmatum, Chinese Rhubarb, Rhubarbe de Chine, Rhubarber,
Senes wąskolistny, Cassia angustifolia, Senna, Séné, Senna,
Serdecznik pospolity, Leonurus cardiaca, Motherwort, Agripaume cardiaque, Echtes Herzgespann,
Skrzyp polny, Equisetum arvense, Field Horsetail, Pręle des champs, Ackerschachtelhalm,
Stevia
Stokrotka pospolita, Bellis perennis, Daisy, Paquerette vivace, Tausendschön,
Stroiczka rozdęta (Lobelia), Lobelia inflata, Indian tobacco, Lobelie inflée, Aufgeblasene Lobelie,
Szakłak pospolity, Rhamnus cathartica, Buckthorn, Neprun purgatif, Kreuzdorn,
Szałwia lekarska, Salvia officinalis, Sage, Sauge officinale, Salbei,
Szanta zwyczajna, Marrubium vulgare, White Horehound, Marrube commun, Gemeiner Andorn,
Szczaw lancetowaty, Rumex hydrolapathum, Patience Dock, Patience, Flussampfer,
Ślaz dziki, Malva silvestris, Common Mallow, Mauve sauvage, Wilde Malve,
Tasznik pospolity, Capsella Bursa Pastoris, Capsell, Bourse ŕ pasteur, Gemeines Hirtentäschel,
Tatarak zwyczajny, Acorus calamus, Calamus, Acore vrai, Kalmus,
Tymianek pospolity, Thymus vulgaris, Garden Thyme, Thym commun, Echter Thymian,
Wilżyna ciernista, Ononis spinosa, Restharrow, Bugrane commune, Dornige Hauhechel,
Wrotycz pospolity, Tanacetum vulgare, Tansy, Tanaisie vulgaire, Rainfarn,
Złocień dalmatyński, Chrysanthemum cinerariaefolium, Dalmatian Pyrethrum, Pyrethre de Dalmatie, Dalmatische Insektenblüme,
Żarnowiec miotlasty, Sarothamnus scoparius, Broom, Genęt ŕ balais, Besenginster,
Żywokost lekarski, Symphytum officinale, Comfrey, Consoude officinale, Beinwell,


Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

KONTAKT

PRACUJEMY OD PONIEDZ. DO PIĄTKU W GODZ. OD 8.00 DO 16.00 ---------------------------------------------- TEL. 605 149 294 lekizaptekinatury@lekizaptekinatury.pl

KOSZTY WYSYŁKI

POCZTA POLSKA

Przesyłka pobraniowa priorytetowa o wadze do 2 kg:
- 25zł przy zamówieniach do 700zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 700zł


Przesyłka priorytetowa po przedpłacie o wadze do 2 kg:
- 15zł przy zamówieniach do 500zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 500złKURIER

Przesyłka pobraniowa kurierska o wadze do 30 kg:

- 25zł przy zamówieniach do 800zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 800zł


Przesyłka po przedpłacie kurierska o wadze do 30 kg:
- 18zł przy zamówieniach do 600zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 600zł


Zaloguj się

Sklep internetowy Click Shop | Hosting home.pl