U osób, które przekroczyły już sześćdziesiąty rok życia, pewne niedobory substancji odżywczych są wręcz czymś normalnym. Warto się jednak z nimi zapoznać i odkryć je poprzez wykonanie sobie pewnych podstawowych badań, by później móc się nimi zająć i je uzupełnić. Witaminy dla seniorów na pewno w tym pomogą. Teraz występują one w bardzo wygodnej formie różnorodnych suplementów diety.

Witamina C

Bardzo ważna witamina dla każdego organizmu, bez której niemożliwe byłoby osiągnięcie i utrzymanie układu immunologicznego w dobrej kondycji. Kojarzona właśnie głównie z odpornością ma jednak znacznie szersze i bardziej zróżnicowane działanie. Warto ją przyjmować przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy to najczęściej dochodzi do rozwoju różnych chorób, a pogoda jest wyraźnie niesprzyjająca.

Witamina E

Ulubienica niemalże wszystkich kobiet, zwłaszcza tych stawiających swój wygląd zewnętrzny na pierwszym miejscu. Dzięki temu, że witamina E jest jednym z najsilniejszych w świecie antyoksydantów, może zadbać o stan i kondycję skóry, włosów i paznokci. Warto ją stosować i od zewnątrz, i od wewnątrz. Występuje ona w różnych kompleksach witamin dla seniorów, ale nawet lepiej kupić ją oddzielnie w jakiejś zwiększonej dawce, aby nasycić nią cały organizm. Witamina E przewija się także w różnych kosmetykach. Można też dodawać ją do domowych preparatów pielęgnacyjnych wprost z kapsułek.

Witaminy z grupy B

Mało się o nich mówi, a wypadałoby to zmienić, zwłaszcza że są one nieocenioną pomocą dla osób starszych. To one dodają energii i zwiększają siły witalne. Szczególnie dobre są pod tym względem witaminy B6, B9 oraz B12.

Witamina D

Na sam koniec wypadałoby jeszcze wspomnieć o związku, który w tym momencie cieszy się chyba największą popularnością. Kompleks witamin dla seniorów po prostu musi zawierać witaminę D, gdyż to właśnie ona ma za zadanie równoważyć gospodarkę wapniowo-fosforową i dzięki temu ułatwić wchłanianie fosforu oraz wapnia. Niektóre badania wskazują też na to, że witamina D chroni przed nowotworami. Ogólnie rzecz biorąc wspiera ona cały organizm.