Jednym z produktów leczniczych pomagających w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji jest Mensil. Jak działa ten lek i w jakich dawkach należy go przyjmować? Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania Mensilu?

Co to jest Mensil?

Mensil to produkt leczniczy przeznaczony dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością do uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Jedno opakowanie zawiera 2, 4 lub 8 tabletek do żucia. Lek dostępny jest bez recepty.

Swoje działanie zawdzięcza substancji czynnej o nazwie sildenafil. Należy ona do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Mensil działa do 5 godzin, jednak do uzyskania prawidłowego efektu konieczne jest wcześniejsze pobudzenie seksualne.

Jak stosować Mensil?

Mensil należy przyjmować doustnie. Ten produkt leczniczy nie wymaga popijania – wystarczy rozgryźć i żuć tabletkę. Rekomendowana dawka Mensilu to 1 tabletka (25 mg) na około godzinę przed planowanym stosunkiem. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zażywać leku częściej niż raz na dobę.

Kiedy nie można stosować Mensilu?

Pomimo posiadania statusu leku bez recepty, takie tabletki na potencje nie mogą być stosowane przez osoby, które m.in. cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, np. ciężka niewydolność serca czy niedawno przebyły zawał lub udar. Tego leku powinni unikać także mężczyźni z degeneracyjnymi zmianami siatkówki, alergią lub nadwrażliwością na którykolwiek składnik preparatu czy hipotonią.

Nie zaleca się także stosowanie Mensilu w przypadku stosowania leków uwalniających tlenek azotu lub z azotanami w składzie, przyjmowania innych inhibitorów PDE5 czy utraty wzroku w jednym oku w wyniku przedniej niedokrwiennej neuropatii. Produkt dostępny na: https://www.aptekagalen.pl/mensil-25mg-2tbl