Katar z reguły nie jest groźny, ale naprawdę potrafi bardzo uprzykrzyć życie. Niestety samoistnie znika dopiero po kilku dniach, wcześniej męcząc i powodując duży dyskomfort. Dobrze zatem zrobić cokolwiek, aby szybciej pozbyć się kataru. Warto sięgnąć po sprawdzone leki, takie jak na przykład Sudafed oraz domowe sposoby.

Niezawodne sposoby na katar – tabletki Sudafed

Sudafed to medykament pozwalający szybciej uporać się z uporczywym katarem. Warto mieć opakowanie Sudafedu zawsze w domu, bo katar zdecydowanie lubi pojawiać się niezapowiedzianie. Poza tym w domu dobrze jest mieć też kropelki do nosa, trzeba ich jednak używać z dużą rozwagą. Leki pomagające zwalczyć katar zdecydowanie skracają czas chorowania.

Geranium

Geranium to intensywnie pachnąca roślina o niepozornym wyglądzie, jednak silnej mocy w zwalczaniu kataru. Listek geranium można rozetrzeć w palcach i zawinąć na przykład w kawałek gazy. Taki pachnący pakunek można delikatnie włożyć sobie do dziurki od nosa, co podziała udrożniająco na drogi oddechowe. Geranium naprawdę ułatwia oddychanie, to roślina która w ostatnich latach powraca do łask. Warto zatem mieć ją w domu, szczególnie jeżeli jest się fanem ekologicznych i naturalnych sposobów radzenia sobie z różnymi zdrowotnymi problemami. Drugi pomysł na ułatwienie oddychania to zastosowanie olejku z drzewa herbacianego podczas kataru. Jego intensywny zapach również udrażnia nos i ułatwia oddychanie.