Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nowości
Olej lniany 14,00 zł


Bezpieczne zakupy

  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (10 dni na zwrot towaru)
  • Szyfrowane dane i transakcje

W naszej ofercie:

POLECAMY : leki naturalne i ziołowe, zioła, suplementy diety, preparaty ziołowe i witaminowe, minerały i witaminy oraz inne specyfiki i produkty farmaceutyczne, zappery, urządzenia i sprzęt medyczny leczniczy i elektroniczny poprawiający stan zdrowia, artykuły i sprzęt fizykoterapeutyczny, książki i poradniki medyczne, książki obejmujące tematykę : zdrowie, medycyna naturalna, ziołolecznictwo, nowe terapie lecznicze, dietetyka i zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia, parapsychologia, ezoteryka, uroda, medycyna alternatywna itp. Polecamy również : filtry do wody, zdrowa żywność, kosmetyki naturalne i ziołowe, artykuły higieniczne, sprzęt AGD przydatny w domu oraz wiele innych produktów dla zdrowia, urody. Zapraszamy !

Cenniki do pobrania

WARTO PRZECZYTAĆ !

Szanowny Kliencie Sklepu zielarsko - medycznego „Leki z Apteki Natury”

Cieszymy się, że zrobiłeś pierwszy krok dla poprawy Swojego stanu zdrowia – czytasz ten tekst. A to znaczy, że Twoje zdrowie jest dla Ciebie ważne. Ale jeżeli trafiłeś do naszego sklepu to znaczy, że masz problemy ze zdrowiem i potrzebujesz pomocy. Oczywiście zrobimy wszystko co w naszej mocy aby Ci pomóc, ale Twój powrót do zdrowia zależy przede wszystkim od Ciebie. Zaproponowane przez nas naturalne terapie i produkty lecznicze odniosą niewielki skutek jeżeli Ty Sam nie podejmiesz wysiłku aby zadbać o Swoje zdrowie. Tylko Ty możesz to zrobić i żyć długo będąc zdrowym !

JAK BYĆ ZDROWYM ?


To jedno z najtrudniejszych pytań i tak naprawdę nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Od wielu wieków ludzie poszukują leku, który uwolni ludzkość raz na zawsze od chorób i sprawi, że zawsze będziemy zdrowi, młodzi i nieśmiertelni …. Ale jak do tej pory nikt takiego leku nie wynalazł więc pozostaje nam mądre korzystanie ze Swojego organizmu, aby go przedwcześnie nie wyeksploatować.

Obecnie na pytanie – Jak być zdrowym ? jest tylko jedna i ta sama odpowiedz od wielu, wielu lat :

Aby być zdrowym należy prowadzić tzw. zdrowy styl życia, którego podstawą jest zdrowa dieta i ruch na świeżym i czystym powietrzu oraz przestrzeganie zasad higieny. C zynniki sprzyjające zdrowiu to:

· życie w sprzyjającym zdrowiu środowisku zewnętrznym - czyste i niezanieczyszczone powietrze, woda, gleba itp.

· życie w sprzyjających warunkach społecznych, unikanie przemęczenia fizycznego i psychicznego, dbanie o właściwą higienę osobistą i w najbliższym otoczeniu ( praca, szkoła i dom ).

· życie bez nałogów i złych nawyków ( prowadzących do pogorszenia stanu zdrowia ).

· racjonalne odżywianie ( dieta dostarczająca organizmowi wszystkich składników potrzebnych dla zachowania zdrowia ) i picie czystej wody.

· ruch najlepiej na świeżym powietrzu ( zachowanie sprawności fizycznej i dotlenienie organizmu ).

· dbanie o odpowiednią długość i jakość snu oraz o odpoczynek i relaks.

· unikanie stresujących sytuacji i konfliktów z innymi ludźmi, szybkie i sprawne rozwiązywanie problemów

· pielęgnowanie więzi rodzinnych i przyjacielskich

Jest wiele powodów do dbania o zdrowie ale najważniejszy jest taki, że nikt nie chce i nie lubi chorować. Każdy z nas chce cieszyć się życiem a choroba nam to wręcz uniemożliwia. Natomiast z punktu widzenia ekonomicznego bycie zdrowym zwyczajnie nam się opłaci. Zdrowy człowiek pracuje dużo lepiej od tego który ma problemy zdrowotne, więcej zarabia i jest bardziej zadowolony ze Swojego życia. Warto więc zadbać o styl życia sprzyjający zdrowiu, który powinien być jak najbardziej prosty i zbliżony do Natury. Dbajmy o czystość naszego naturalnego środowiska w którym żyjemy, nie zanieczyszczajmy gleby i powietrza. Pożywienie wyhodowane w skażonej chemicznie i biologicznie glebie będzie zatrute i szkodliwe dla człowieka. Zanieczyszczone powietrze będziemy wdychać każdego dnia dostarczając do naszych płuc szkodliwe dawki trucizn.

Aby z achować zdrowie i dobre samopoczucie należy :

RUSZAĆ SIĘ ! Bez ruchu nie ma co liczyć na zachowanie zdrowia - minimum to pół godziny ruchu dziennie (w dowolnej formie np. spacer lub praca w ogrodzie) najlepiej na świeżym powietrzu. Bardzo ważne jest aby ten ruch nas porządnie zmęczył. Krew w naszych żyłach ma płynąć jak w rwącej rzece, czyli szybko, a jej siła ma porwać i wypłukać to wszystko co odłożyło się na ściankach żył i tętnic np. blaszki miażdżycowe. Ruch utrzymuje w dobrej kondycji cały nasz organizm oraz poprawia odporność na choroby.

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ ! Podstawą zdrowego żywienia są : WARZYWA, ZIARNA (tj. zboża, kasze, mąki razowe itp.), OWOCE oraz niewielkie ilości BIAŁKA ( ryby, chude mięso zwierząt, nabiał itp.) i TŁUSZCZE ROŚLINNE (oliwy i oleje zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe). Należy pamiętać o piciu czystej wody i herbatek ziołowych oraz soków warzywnych i owocowych. Pokarmy poddajemy jak najkrótszej obróbce kulinarnej, doprawiamy przyprawami ziołowymi oraz niewielką ilością soli. W zdrowej diecie należy ograniczyć lub najlepiej wyeliminować w ogóle: cukier ( zastępujemy np. miodem, stevią ), tłuszcze zwierzęce, tłuszcze typu trans (margaryny), potrawy smażone i poddawane wielokrotnej obróbce kulinarnej oraz wysoko przetworzone, potrawy konserwowane i zawierające konserwanty. Ogólnie mówiąc należy jeść jak najwięcej produktów pochodzenia naturalnego. Należy podjąć wysiłek w celu wyeliminowania z diety produktów mogących zawierać szkodliwe związki chemiczne.

PROWADZIĆ HIGIENICZNY TRYB ŻYCIA ! Dbać o higienę osobistą, pamiętać o regularnym usuwaniu pasożytów z organizmu (np. za pomocą ziół), oraz oczyszczać organizm z nagromadzonych toksyn np. ziołami i dietą oczyszczającą, warzywno-owocową lub głodówką. Zanieczyszczenie organizmu pasożytami ( wirusy, bakterie, grzyby oraz większe i mniejsze robaki jak np. owsiki, glisty, tasiemce, przywry itp. ) oraz toksynami powoduje większość chorób. Szacuje się, że 99 % ludzi ma w swoim organizmie co najmniej 20 różnych gatunków pasożytów. Pasożytami zarażamy się każdego dnia, a kiedy mnożą się w naszym organizmie dosłownie zjadają nas od środka, powodując dolegliwości zdrowotne i choroby. Oczyszczanie organizmu to nie moda, ale konieczność – należy robić kurację oczyszczającą organizm co najmniej 1-2 razy w roku.

Należy zachować właściwy stosunek pomiędzy pracą a odpoczynkiem, unikać sytuacji nadmiernie stresujących, nie przejadać się, wyeliminować szkodliwe nałogi jak np. palenie tytoniu i picie alkoholu.

CZĘSTO ŚMIAĆ SIĘ ! Już starożytni wiedzieli że śmiech to zdrowie !

MYŚLEĆ POZYTYWNIE – pozytywna myśl ma wielką moc !

PODSTAWY ZDROWEGO ŻYWIENIA

Prawidłowe odżywianie jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących zdrowie i dobre samopoczucie. Nasze ciało składa się z tego co spożywamy ( a raczej przyswajamy ) i sprawne działanie poszczególnych układów naszego organizmu zależy od spożywanych przez nas pokarmów. Zarówno niedożywienie, niewłaściwe żywienie i przekarmienie jest szkodliwe dla naszego organizmu. Wiele problemów zdrowotnych i chorób ma przede wszystkim podłoże żywieniowe. Szczególnie przyczynia sie do nich spożywanie zbyt dużych ilości tłuszczów nasyconych, białka oraz cukru i słodyczy. Często za to brakuje w diecie pokarmów bogatych w witaminy i sole mineralne oraz błonnik.

Niezbędne składniki odżywcze to te których nasz organizm nie może sam wytworzyć i musimy je dostarczyć z pożywieniem. Należą do nich :

· aminokwasy występujące w białkach ( w tym 8 - 10 niezbędnych )

· węglowodany ( skrobia )

· kwasy tłuszczowe ( wielo nienasycone )

· witaminy i składniki mineralne

· woda

Podstawą zdrowego żywienia są : WARZYWA, ZIARNA (tj. zboża, kasze, mąki razowe itp.) OWOCE oraz niewielkie ilości BIAŁKA ( ryby, chude mięso zwierząt, nabiał, białko roślinne itp.) i TŁUSZCZE ROŚLINNE (oliwy i oleje zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe np. olej lniany). Należy pamiętać o piciu czystej wody i herbatek ziołowych oraz soków warzywnych i owocowych. Pokarmy poddajemy jak najkrótszej obróbce kulinarnej, doprawiamy przyprawami ziołowymi oraz niewielką ilością soli. W zdrowej diecie należy ograniczyć lub najlepiej wyeliminować – cukier ( zastępujemy np. miodem, owocami, ksylitolem lub stevią ), tłuszcze zwierzęce, tłuszcze typu trans (margaryny), potrawy grillowane, smażone i poddawane wielokrotnej obróbce kulinarnej oraz wysoko przetworzone, potrawy konserwowane i zawierające konserwanty. Ogólnie mówiąc należy jeść jak najwięcej produktów pochodzenia naturalnego. Należy podjąć wysiłek w celu wyeliminowania z diety produktów mogących zawierać szkodliwe związki chemiczne. Większość dietetyków i specjalistów od zdrowego żywienia zaleca spożywanie pięciu posiłków dziennie tzn. trzech większych i dwóch mniejszych oraz picia czystej wody (mineralnej, źródlanej lub oczyszczonej poprzez filtrowanie z zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych) oraz świeżych soków owocowych i warzywnych. Picie zalecane jest pomiędzy posiłkami ( co najmniej pół godziny przed i po posiłku ) ponieważ płyny rozcieńczają soki żołądkowe, a co za tym idzie powodują problemy z trawieniem.

Ilość oraz skład naszych posiłków należy dostosować do wieku, płci, charakteru naszej pracy ( np. ciężka praca fizyczna wymaga posiłków wysokoenergetycznych ), problemów zdrowotnych, pory roku itp. czynników. Zawsze należy jeść dopiero wtedy gdy jesteśmy głodni a nie dla przyjemności czy w innych celach. Jeżeli nie odczuwamy potrzeby jedzenia często, jedzmy tylko 2-3 razy dziennie. Podstawą zasadą zrównoważonej diety jest między innymi duże urozmaicenie spożywanych pokarmów, co sprzyja zachowaniu właściwych proporcji między białkami, tłuszczami i węglowodanami. Natomiast nieracjonalny sposób odżywiania może przysporzyć nam jedynie niepotrzebnych zmartwień i przyczynić się do powstania różnych schorzeń lub nawet poważnych chorób jak, np.: nowotwory, osteoporoza, choroby jelita grubego, choroby sercowo-naczyniowe, udar mózgu, otyłość, schorzenia układu nerwowego, astma itp. Największym grzechem żywieniowym ludzi w bogatych, wysoko uprzemysłowionych krajach jest przekarmienie. Ludzie jedzą zbyt dużo i za tłusto, spożywają za dużo słodyczy oraz pokarmów bezwartościowych, które zawierają bardzo mało lub nie zawierają wcale potrzebnych w naszym organizmie składników odżywczych. Tak naprawdę to w dobie dobrobytu jesteśmy zarazem przekarmieni i niedożywieni, traktujemy swój organizm często jak śmietnik, wrzucając do niego co popadnie. W ten sposób tylko niepotrzebnie zaśmiecamy się i doprowadzamy do problemów zdrowotnych i nadwagi.

Pierwszym posiłkiem spożywanym w ciągu dnia i największym powinno być śniadanie składające się z węglowodanów lub białka, niewielkiej ilości tłuszczów oraz warzyw lub owoców, które dostarczą niezbędnych witamin i minerałów oraz błonnika. Warto na śniadanie podać np. muesli ( dowolne płatki zbożowe zalewamy wrzątkiem do ilości którą płatki wchłoną, tak aby nie było nadmiaru wody, następnie dodajemy naturalny jogurt, owoce, suszone owoce, oraz niewielka ilość orzechów i np. pestek słonecznika lub dyni ).

Drugim posiłkiem powinien być obiad składający się np. z niewielkiej porcji białka ( chudego mięsa, ryby lub białka roślinnego np. soi ) i warzyw.

Trzeci posiłek to kolacja – możemy zjeść to co lubimy najbardziej, ale należy pamiętać aby nie był to posiłek wysokokaloryczny. Idealnym posiłkiem wieczornym będą surowe lub gotowane warzywa z dodatkiem oleju lnianego, oliwy z oliwek, soku z cytryny i ziół. Pomiędzy posiłkami zalecane jest picie czystej wody, soków warzywnych i owocowych.

Należy zawsze spożywać produkty jak najbardziej świeże, nierafinowane, nie konserwowane i najlepiej pochodzące z upraw ekologicznych. Należy jeść jak najmniej potraw smażonych, grillowanych i odgrzewanych oraz wysoko przetworzonych.

Szanowny Czytelniku jeżeli chcesz być zdrowy :


1. Wprowadź do diety pełne ziarna zbóż, ryż naturalny krótko ziarnisty i długo ziarnisty, kaszę jaglaną, orkisz, jęczmień i owies bez łuskowy, kaszę gryczaną, amarantus itp.

2. Zamień mąkę pszenną białą na mąkę razową np. żytnią i orkiszową (na początku mieszaj mąki w różnych proporcjach).
Uwaga! Każde pieczywo w nadmiarze szkodzi. Pieczywo na początku jedz mieszane, później tylko razowe. Jeżeli masz problem z zakupem chleba razowego to np. zakup automat do pieczenia chleba, mąki razowe, zakwas, drożdże i upiecz chleb samodzielnie. Upieczenie chleba w automacie zajmuje tyle samo czasu co zakup chleba (wątpliwej jakości) w sklepie.

3. Zamień sól białą na sól nierafinowaną, czyli nieoczyszczoną (bogatą w składniki mineralne i pierwiastki śladowe). Sól kamienna i sól morska rafinowana, czyli oczyszczona jest bezwartościowa. Stosuj sól morską nierafinowaną.

4. Zamień biały cukier rafinowany, na nierafinowany cukier trzcinowy (spożywaj w niewielkiej ilości), a jeszcze lepiej na naturalny miód, ksylitol, słód ryżowy i jęczmienny, syrop buraczany, kukurydziany i klonowy. Ograniczaj nawet te naturalne słodkości w zdrowej diecie. Ciekawą alternatywą dla cukru jest roślina o nazwie stevia.

5. Zamień olej rafinowany, na oliwy i oleje z pierwszego tłoczenia oraz tłoczone na zimno. Dobre tłuszcze w diecie są niezastąpione. Z punktu widzenia fizjologii najważniejsze są kwasy wielo nienasycone, czyli NNKT. Znajdują się one w olejach roślinnych: sezamowym, słonecznikowym, sojowym, kukurydzianym, lnianym, rybach morskich, orzechach i mleku matki. Koniecznie uwzględnij w diecie olej lniany i oliwę z oliwek.

6. Codziennie, co najmniej 2 razy jedz warzywa. Staraj się jeść warzywa lokalne i sezonowe ! Korzystaj bez ograniczeń z całego bogactwa i różnorodności warzyw, to właśnie one powinny być podstawą zdrowej diety. Składniki w nich zawarte leczą oraz zapobiegają większości chorób.

7. Podawaj warzywa strączkowe : groch, fasolę i soję. Są dobrym źródłem białka roślinnego. Jedz także czerwoną, zieloną i brązową soczewicę, cieciorkę, fasolkę azuki i mung, itp.

8. Jedz warzywa kiszone. Najlepiej, aby kiszonki były składnikiem innych potraw.
Na przykład kapusta kiszona jest bogatym źródłem wielu potrzebnych składników, zwłaszcza witaminy C. Szczególnie korzystne jest spożywanie jej zimą (zamiast cytrusów). Kiszona kapusta wspomaga odporność i zwiększa możliwości obronne przed wszelkimi infekcjami.

9. Jedz owoce. Podawaj owoce najlepiej lokalne i sezonowe: jabłka, truskawki, wiśnie, czereśnie, agrest, porzeczki, morele, brzoskwinie, śliwki itd. Jedynym owocem, które można serwować przez
cały rok jest jabłko. Owoce powinny zastąpić w zdrowej diecie cukier oraz słodycze.

10. Jedz orzechy i nasiona. Są one źródłem wysokiej jakości kwasów tłuszczowych nienasyconych, a także błonnika, wapnia, witamin A, B i E oraz i licznych mikro- i makroelementów. Produkty te należy spożywać w niedużych ilościach, ale systematycznie.

11. Ogranicz podawanie białka. Podawaj białko najwyższej jakości ( np. z ryb słodkowodnych, morskich i oceanicznych i drobiu z hodowli naturalnych ) i w ograniczonym zakresie. Jeżeli jemy mięso to tylko chude i podane z warzywami a nie np. z ziemniakami. Ziemniaki są pokarmem o bardzo niskich walorach odżywczych i należy ich unikać w diecie.

12. Niezbędnym dodatkiem w zdrowej diecie są obecnie suplementy diety. Oczywiście tylko te pochodzenia naturalnego, które dostarczą nam porcję niezbędnych witamin i minerałów oraz innych składników odżywczych. Przyjmowanie suplementów diety jest obecnie konieczne ze względu na wyjałowienie gleby na której rosną rośliny którymi się żywimy. Produkujemy i spożywamy obecnie pokarmy o wiele uboższe w składniki odżywcze niż te którymi żywili sie nasi przodkowie a co za tym idzie dostarczamy do naszych organizmów za mało niezbędnych witamin i minerałów.

Pomyśl drogi Czytelniku czy zbyt dużym wyrzeczeniem jest zjedzenie kaszy z warzywami zamiast batonika i hot-doga (lub innego świństwa przypominającego jedzenie tylko z nazwy) w zamian za życie wolne od choroby, bólu i cierpienia ? Wiem co nam teraz odpowiesz - że brakuje Ci czasu, że pracujesz, prowadzisz firmę, dorabiasz się, że żyjesz w ciągłym biegu i nie masz czasu na ruch, bo przez korki na drogach nie możesz nigdzie zdążyć i nie masz czasu dbać o zdrowie, że może za jakiś czas o tym pomyślisz .... Zastanów sie TERAZ tyko nad jedną sprawą - zadbanie o zdrowie trwa nie dłużej niż 1 - 2 godziny dziennie a jeżeli stracisz to zdrowie będziesz MUSIAŁ poświecić wszystkie godziny z całego dnia na chorobę ...... I nikt nie zapyta czy masz na to czas .....
A więc już od DZISIAJ zmień Swój styl życia i dietę na zdrową !

Od czego zacząć aby poprawić stan zdrowia ?

Zacznij od zmiany sposobu żywienia, naucz się wydajnie odpoczywać i pamiętaj o ruchu oraz oczyszczeniu organizmu z toksyn i pasożytów. Dobierz najlepszą dla siebie dietę i gimnastykę oraz bądź konsekwentny w Swoim postępowaniu. Przy wystąpieniu problemów zdrowotnych należy najpierw sięgnąć po naturalne metody leczenia – zioła i preparaty ziołowe a dopiero później ewentualnie pomyśleć o leczeniu farmakologicznym, które zazwyczaj okazuje się już niepotrzebne. Takie postępowanie zostanie nagrodzone przez Twój organizm – BĘDZIESZ ZDROWY I SPRAWNY FIZYCZNIE I UMYSŁOWO ! WTEDY ŻADNE LECZENIE NIE BĘDZIE CI POTRZEBNE A W SWOIM ŻYCIU ZDĄŻYSZ ZROBIĆ TO WSZYSTKO CO MASZ ZAPLANOWANE !

ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA I UŚMIECHU !

Pracownicy i właściciele Sklepu zielarsko-medycznego „Leki z Apteki Natury”

Obecnie przygotowujemy stronę internetową poświęconą zdrowemu stylowi życia. Zajrzyjcie tam czasami, będzie tam wiele cennych informacji na temat zdrowia. Zapraszamy ! >>> CENTRUM ZDROWIA "ASTEMUS"

SKLEP ZIELARSKO - MEDYCZNY „Leki z Apteki Natury”

Sobieszyn 6, 08-504 Ułęż Tel.818667901 www.lekizaptekinatury.pl

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

KONTAKT

PRACUJEMY OD PONIEDZ. DO PIĄTKU W GODZ. OD 8.00 DO 16.00 ---------------------------------------------- TEL. 605 149 294 lekizaptekinatury@lekizaptekinatury.pl

KOSZTY WYSYŁKI

POCZTA POLSKA

Przesyłka pobraniowa priorytetowa o wadze do 2 kg:
- 25zł przy zamówieniach do 700zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 700zł


Przesyłka priorytetowa po przedpłacie o wadze do 2 kg:
- 15zł przy zamówieniach do 500zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 500złKURIER

Przesyłka pobraniowa kurierska o wadze do 30 kg:

- 25zł przy zamówieniach do 800zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 800zł


Przesyłka po przedpłacie kurierska o wadze do 30 kg:
- 18zł przy zamówieniach do 600zł
- 0zł przy zamówieniach powyżej 600zł


Zaloguj się

Sklep internetowy Click Shop | Hosting home.pl