Od 2019 roku w polskich aptekach pojawiły się w sprzedaży leki na bazie konopi medyczny tzw.medyczna marihuana. Wiele pacjentów bardzo chwali sobie kuracje maściami przeciwbólowymi opartymi na konopiach. Ważne, żeby preparaty były kupowane w sprawdzonych miejscach z odpowiednimi certyfikatem najlepiej w sprzedaży aptecznej. Należy zwrócić uwagę czy preparat jest przebadany dermatologicznie oraz mikrobiologicznie.

Wskazania do stosowania maści:

  • Maści przynoszą ulgę oraz rozluźnienie u osób mających problemy ze stawami, mięśniami oraz więzadłami
  • Przy bólach kręgosłupa, barków, kolan, nadgarstków 

Dodatkowo maść świetnie sprawdzi się u osób po kontuzjach na przykład sportowców, przy różnego rodzaju urazach, stłuczeniach albo przeciążeniach.

Maść konopną przeciwbólową znajdziesz na stronie Polskizielarz.pl

Działanie maści

maść konopna przeciwbólowa

Działanie maści opiera się na wyjątkowo dobranej kompozycji składników, z wysoką zawartością CBD co sprawia, że produkty odznaczają się wysoką skuteczną w leczeniu przeciwbólowym. Maść dodatkowo, działa bardzo korzystnie na skórę nawilża ją oraz rewitalizuje. 

Preparat jest świetną alternatywą  dla powszechnie stosowanych maści przeciwbólowych, które w składzie zawierają diclofenac czy ibuprofen. Maść konopna przeciwbólowa może być stosowana u osób posiadających wrażliwą skórę, nie powoduje żadnych uczuleń. 

Ogromnym plusem maści jest jej korzystna cena w porównaniu do innych preparatów do miejscowego stosowania przeciwbólowego. Preparat zyskał szczególną popularność wśród starszych pacjentów, którzy odczuwają sporą poprawę podczas chodzenia, stosując maść konopną.