W domowej apteczce lub tej w samochodzie naprawdę warto mieć najwyższej jakości wyposażenie, dzięki któremu będzie można zabezpieczyć na przykład duże rany na ciele. Apteczka wyposażona tyko w bandaż oraz zwykły plaster bardzo często nie wystarcza. Dobrze, aby w domu znalazł się też opatrunek hydrokoloidowy, który pozwala na skuteczne zabezpieczenie ran.

Jak skutecznie zabezpieczyć rany

Nie z każdą większą raną od razu udajemy się do przychodni czy do lekarza, czasami postanawiamy zabezpieczyć je we własnym zakresie w domu. Oczywiście w przypadku każdej większej rany warto jest skonsultować się z lekarzem, jednak jeżeli nie została ona w jakikolwiek sposób zanieczyszczone, została odpowiednio zdezynfekowana, można samodzielnie zastosować wysokiej jakości opatrunek określany jako hydrokoloidowy. Taki opatrunek hydrokoloidowy nadaje się do opatrywania ran naprawdę sporych, bywa stosowany na przykład po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych.

Opatrunek hydrokoloidowy – czym się charakteryzuje

Czym zatem charakteryzuje się wspominany opatrunek hydrokoloidowy? Został on przygotowany w taki sposób, że po nałożeniu go na zranione miejsce, tworzy specjalne warunki do szybszego gojenia się ran. Dzięki temu miejsce szybciej się regeneruje. Opatrunek pod działaniem wydzielina z rany tworzy specjalne wilgotne środowisko, które sprzyja regeneracji. Jest łatwy w zastosowaniu, nadaje się do zabezpieczania ran związanych z zadrapaniem, ran szarpanych i kłutych, oparzeń oraz miejsc po usuwaniu różnego rodzaju znamion skórnych.