Każdy z nas chciałby wyglądać młodo do późnej starości, jednakże niemożliwe jest całkowite zatrzymanie procesów starzenia. Można jednak je spowolnić, szczególnie jeśli każdego dnia będzie się spożywać produkty o działaniu przeciwutleniającym. Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości konkretnych witamin i minerałów, które najlepiej przyswajają się z naturalnego pokarmu. Żaden suplement diety nie jest w stanie zastąpić odpowiednio zbilansowanej diety, jednakże świetnie sprawdzają się one w przypadku uzupełnienia powstałych niedoborów. Na szczególną uwagę zasługuje witamin B15, która wykazuje silne działanie antyoksydacyjne.

Antyoksydacyjne właściwości witaminy B15

Witamina B15 jest od lat wykorzystywana w lecznictwie ze względu na swoje prozdrowotne działanie. Wykazuje ona korzystny wpływ zarówno na psychikę, jak i sferę fizyczną naszego organizmu. Wiele naukowców twierdzi, że witamina B15 będąca kwasem pangamowym nie jest tak naprawdę witaminą, ale antyoksydantem. Jej właściwości przeciwutleniające są na tyle silne, że porównuje się ją z właściwościami witaminy E. Kwas pangamowy jest związkiem chroniącym komórki naszego organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. To właśnie one przyczyniają się do przyśpieszenia procesów starzenia się organizmu. Witamina B15 prowadzi do zwiększenia utleniania glukozy i lipidów, przy jednoczesnej redukcji poziomu cholesterolu we krwi. Dzięki nasileniu procesów oddychania komórkowego można zaobserwować pobudzenie psychiczne.

Witamina B15 – do przeczytania, jest nieoceniona w przypadku osób trenujących, gdyż przyśpiesza ona przemianę kwasu mlekowego, co z kolei wpływa korzystnie na regenerację mięśni. Można zaobserwować również poprawę wydolności organizmu. Na korzyść kwasu pangamowego przemawia również to, że zwiększa on produkcję żółci oraz przyśpiesza oczyszczacie się organizmu z nagromadzonych toksyn.