Każdy doskonale wie, że podstawą zdrowego, a co najważniejsze skutecznego zrzucania wagi jest odpowiednia dieta, oraz oczywiście aktywność fizyczna. Istnieje jednak sposób na to, aby proces chudnięcia nieco przyspieszyć, stosując specjalne suplementy diety, którymi są spalacze tłuszczu (sprawdź ceny). Czym są te środki, jak działają i oczywiście czy są skuteczne?

Czym są spalacze tłuszczu?

Przede wszystkim na wstępie należy pamiętać, że spalecze tłuszczu nie są żadnym lekiem ani środkami farmakologicznymi. Jest to po prostu swego rodzaju suplement diety, którego zażywanie wywołuje w organizmie określone reakcje, które w tym wypadku mają mieć na celu zmniejszenie wagi ciała. Jak to jest realizowane?

Kluczem do działania tego środka jest wywołanie w organizmie zjawiska nazywanego termogenezą. Polega ono na zwiększeniu wydatku energetycznego organizmu, czyli innym słowy zwiększeniu temperatury ciała. Dodatkowo podkręcona zostaje przemiana materii. To wszystko ma spowodować szybszą redukcję tkanki tłuszczowej.

Czy to skuteczne środki?

I trzeba przyznać producentom tych środków, są one skuteczne i w pewnym stopniu pozwalają na zmniejszenie tkanki tłuszczowej w organizmie. Oczywiście tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy będą wykorzystywane jedynie jako środek wspomagający przy normalnej diecie i aktywności fizycznej.

Powstaje jedna pytanie, czy jest to bezpieczne? Przed zażywaniem należy pamiętać o tym, że środek ten podnosi także tętno, dlatego też osoby z chorobami krążeniowymi powinny bardzo mocno się zastanowić przed wzięciem choćby jednej dawki.