Olej CBG został odkryty w 1964 roku przez Y. Gaoni. Jego głównym składnikiem jest kwas kannabigerolowy, który jest kannabinoidem w konopi.

Właściwości oleju CBG

Jest on również określany jako komórki macierzyste konopi, ponieważ to na jego bazie mogą powstać inne kannabinoidy, takie jak CBCA, THCA, CBDA. CBG zostało odkryte stosunkowo niedawno, ale już teraz są znane jego niektóre właściwości. Przede wszystkim doskonale działa na stany lękowe oraz napięcie mięśniowe, dlatego może być stosowany jako alternatywa dla leków benzodiazepinowych. Jest to dobra zmiana, ponieważ benzodiazepiny mocno uzależniają i niestety ich regularne stosowanie nie prowadzi do niczego innego niż uzależnienia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że CBG jest w stanie zahamować neuroprzekaźnik kwasu gamma-aminomasłowego. Dzięki temu napięcie mięśniowe znika, tak samo jak stany lękowe. Olej CBG w pewnej części działa podobnie do CBD.

Zastosowanie olejku CBG

Jest on używany również w czasie leczenia jaskry, ponieważ jest w stanie zmniejszyć ciśnienie śródgałkowe oka. To może sprawić, że drenaż oka się zwiększy. Należy pamiętać również o właściwościach przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych, które są skuteczne w przypadku zapalnych chorób jelit. Dobrym przykładem jest choroba Leśniowskiego-Crohna, przy której olej CBG sprawdza się lepiej od cbd. Osoby chore na epilepsję lub chorobę Huntingtona także mogą wspomagać się CBG, ponieważ wykazano, że łagodzi on skutki tych zaburzeń. Należy pamiętać także o właściwościach antydepresyjnych. Jednocześnie może być stosowany z lekami antydepresyjnymi, ponieważ nie wchodzi z nimi w żadne interakcje. Olejek CBG łagodzi również nudności oraz hamuje odruchy wymiotne. Jego stosowanie jest także wskazane w przypadku problemów z oddawaniem moczu. Niestety choroby pęcherza są szczególnie problematyczne i ciężkie do wyleczenia.