Producenci suplementów diety i zestawów witamin dla sportowców starają się tworzyć takie preparaty, w których znajdą się witaminy i minerały niezbędne dla aktywnych. Jakie składniki pojawiają się w Olimp Vita-min Multiple Sport z SportFuel?

Witaminy – cenne wsparcie dla aktywnych


Wiadomo, że dla zdrowia każdego człowieka solidna porcja witamin jest czymś wyjątkowo ważnym. W tych preparatach, które mają wspierać sportowców, nie może zabraknąć witamin A i E oraz witamin z grupy B. Ważna jest też witamina D, dzięki której kości mogą otrzymać dodatkowe wsparcie.

Moc minerałów dla aktywnych


Wśród tych minerałów, które w diecie sportowców są wyjątkowo ważne, prym wiedzie wapń, niezbędny dla zdrowych i mocnych kości, oraz żelazo, dzięki któremu można ćwiczyć efektywniej. Dla aktywnych ważnymi minerałami będą też: magnez, zapobiegający problemom ze skurczami mięśni, oraz cynk, dzięki któremu mięśnie mogą się szybciej regenerować – nawet po wyjątkowo trudnym treningu.

Co jeszcze może się znaleźć w suplementach diety dla aktywnych?


Witaminy i minerały to podstawa, jednak w takich produktach, jak Olimp Vita-min Multiple Sport, można znaleźć dodatkowe składniki, m.in. ekstrakty z pokrzywy zwyczajnej lub z karczocha. I one stanowią cenne wsparcie dla organizmu. To dzięki nim oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn staje się łatwiejsze, to dzięki nim trening pomaga szybciej spełnić marzenia o zgrabnej sylwetce i dobrej formie.