Ból głowy może mieć różne przyczyny. Zanim jednak udamy się do lekarza możemy spróbować prostszych metod ponieważ ból ten niekoniecznie musi oznaczać jakieś poważne schorzenie.

Jak walczyć z takim bólem?

Oto kilka możliwości:

Ból naszej głowy może być często związany ze zmianą pogody albo ciśnienia atmosferycznego. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść nam najzwyklejsza filiżanka kawy. Napój ten doda nam energii i zniweluje ból. Należy jednak pamiętać, że jeżeli chorujemy na nadciśnienie tętnicze, to nie powinniśmy metody tej stosować, ponieważ może ona spowodować nasilenie bólu głowy.

Na ból głowy może pomóc nam także trochę ruchu. Pójście na dłuższy spacer i głębokie wdychanie  powietrza mogą nam bardzo pomóc w dotlenieniu mózgu. Dodatkowo aktywność fizyczna jest ogólnie bardzo dobra dla naszego ciała.

Aby ból głowy złagodzić możemy zastosować masaże. Jednym z nich jest np. masaż skroni. Wykonujemy go poprzez masowanie skroni dwoma palcami, nie odrywając ich od skóry i zataczając koła.

Herbata z rumianku, dzięki swoim cennym właściwościom działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niweluje ona napięcie mięśni, co z kolei jest bardzo ważne przy walce z bólem głowy.

Jeśli domowe sposoby nie dają rezultatu zawsze możemy posiłkować się lekiem z apteki. Jednym z przykładów jest Solpadeine. Lek ten jest dostępny bez recepty i jest bardzo skuteczny. Dodatkowo Solpadeina możemy także zastosować w przypadku innych bólów, np. bólów zęba czy bólów stawów. Warto zatem mieć go w swojej domowej apteczce.