Sklepy internetowe, takie jak Biomus oferują produkty wchodzące w skład medycyny naturalnej i ziół, w tym leczniczą marihuanę, które można kupić np. w Konopnym Sklepie. Jest ona legalnym produktem w Polsce, po który sięgają osoby chorujące m.in. na stwardnienie rozsiane, padaczkę lekooporną oraz silne bóle różnego pochodzenia.

Medyczna marihuana w Polsce

Medyczna marihuana jest obecnie w pełni legalnie dostępna w Polsce. Wiąże się to z wprowadzeniem Ustawy z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Tym samym realne stało się sprzedawanie w Polsce konopi indyjskich i suszu konopnego (W 2018 roku Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Medycznych wydał pierwszą zgodę w tym zakresie).
Obecnie marihuana lecznicza jest uważana za produkt w pełni bezpieczny. Jest stosowana w przypadkach m.in. padaczki i stwardnienia rozsianego. Wskazuje się, że w naszym kraju aż 300 tys. osób może jej potrzebować.

Efekty działania medycznej marihuany

Efekty działania opierają się na produkcji pozbawionym substancji psychoaktywnych. Badania naukowe dowodzą, że w grupie pacjentów powyżej 65 roku życia, po półrocznym przyjmowaniu marihuany, znacznie poprawiło się samopoczucie i stan zdrowia. Niemal co drugi z nich ostawił leki lub zmniejszył ich dawkę. Dotyczyło to osób, które cierpiały na stałe, silne bóle oraz zmagały się z chorobą nowotworową w różnym stopniu zaawansowania.