Nieprzyjemne objawy zatokowe często towarzyszą Polakom w okresie jesienno-zimowym, kiedy zachorowalność jest wzmożona między innymi ze względu na niesprzyjające pogody. Jakie to objawy i jak sobie pomóc?

Stan zapalny zatok – jak rozpoznać, czy jest już przewlekły?

Stały ból u nasady nosa, uczucie pełności w głowie, ból nasilający się przy pochylaniu lub kucaniu – to z dużą dozą prawdopodobieństwa oznaka stanu zapalnego zatok. Jeżeli takie odczucia towarzyszą przeziębieniu – z dużą dozą prawdopodobieństwa ustąpią one, gdy ono minie.

Jeśli jednak tego typu odczucia towarzyszą nawet po zakończeniu choroby – możemy mówić o ostrym bądź przewlekłym zapaleniu zatok. Walka z dolegliwościami może być trudna, jednak nie jest niemożliwa. Choć stale towarzyszący ból głowy może sprawiać, że odczuwa się rezygnację – z chorobami zatok należy walczyć. Brak działań to nie tylko zgoda na złe samopoczucie, ale również – groźne konsekwencje dla zdrowia.

Preparat Nasodren – ratunek dla nosa

Jednym z rozwiązań, jakie można zastosować, jest zawierający wyciąg z fiołka alpejskiego produkt: Nasodren, który pomaga szybko oczyścić zatoki. Podnosi ukrwienie okolic nosa, poprawia produkcję śluzu w nosie oraz wzmacnia rzęski – tym samym prowadząc do znacznie szybszego i bezpieczniejszego usuwania wydzieliny. Zobacz: https://www.aptekagalen.pl/nasodren-aerozol-do-nosa-50mg-5ml

Regularne stosowanie produktu może pomóc w szybkim wyleczeniu przykrych dolegliwości. Należy jednak pamiętać, by nie stosować go częściej niż trzy razy w ciągu dnia ze względu na działanie poprawiające ukrwienie, które może prowadzić do krwotoków.