Opryszczka to bolesna dolegliwość której objawy są widoczne przede wszystkim na ustach, na których to tworzą się pęcherzyki napełnione wodą, które z czasem przekształcają się w strupy. W walce z tą chorobą pomocna jest maść na opryszczkę oraz inne preparaty o działaniu przeciwwirusowym.

Czy opryszka jest zaraźliwa?

Opryszczka to schorzenie potocznie zwane zimnem lub febrą. Jest za nią odpowiedzialny wirus HSV1, który to posiada w organizmie mnóstwo osób, niemniej nie zawsze uaktywnia się on w postaci bolesnego zimna na ustach.
Warto pamiętać o tym, że opryszczka jest zaraźliwa. Można się nią zarazić poprzez pocałunek z chorym lub korzystanie z tych samych naczyń. Na szczęście dziś w aptekach nie brakuje preparatów przeciwwirusowych, które to znacznie pomagają w zwalczaniu febry.

Kremy, maści oraz żele na opryszczkę

Jednym ze skutecznych sposobów leczenia jest jest zastosowanie odpowiednich maści na opryszczkę. Obecnie w aptekach dostępne są różnorodne preparaty przeciwwirusowe, które to występują w postaci nie tylko maści, lecz także żeli, kremów oraz sztyftów. Ich stosowanie jest wskazane przy miejscowym leczeniu tej choroby. Poszczególne specyfiki skutecznie zapobiegają typowym objawom tego schorzenia, takim jak: pieczenie oraz swędzenie skóry.

Warto zawsze pamiętać, aby przed aplikacją wybranego środka oraz po jego zastosowaniu dokładnie umyć ręce, bowiem zapobiega to przenoszeniu się tego wirusa.