Maski antywirusowe to przedmioty stosowane już powszechnie. Uznaje się, iż dzięki nim można ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w znacznym stopniu. Co więcej, niektórzy tego rodzaju maski noszą nie tylko w miejscach publicznych, ale także w samochodach, a nawet we własnych domach. Ludzie próbując uciec przed koronawirusem poszukują coraz to nowszych metod na to, aby uniknąć zakażenia. 

Najlepsze maseczki

Już jakiś czas temu pojawiły się informacje o zaawansowanych technologicznie produktach odpowiednich do chronienia się przed koronawirusem jakimi są maski FFP3. Nazywane są one także półmaskami, a są tak zaprojektowane, aby jak najdokładniej przylegać do twarzy. Dzięki opisywanym maskom całe wdychane powietrze przechodzi przez specjalny filtr dzięki czemu stosując opisywane produkty można chronić przed zakażeniem nie tylko innych, ale także siebie. W niektórych maskach tego rodzaju jest wmontowany również zawór, który ułatwia wydychanie powietrze. Umożliwia on także usuwanie pary wodnej, dzięki czemu maseczka jest sucha przez dosyć długi czas.

Ochrona przed koronawirusem – co warto wiedzieć?

Maseczka FFP3 może być noszona tylko do momentu jej zawilgocenia. Jest to istotne, ponieważ w przeciwnym razie noszenie jej zwyczajnie mija się z sensem i może wyłącznie zaszkodzić zdrowiu. Na wilgotnej maseczce jest niebezpiecznie – w takim środowisku rozwijają się drobnoustroje groźne dla zdrowia użytkownika. Po zawilgoceniu maseczkę należy tymczasowo wymienić na inną. Należy dodać, iż maseczki FFP3 można prać w pralce i stosować je ponownie.