Wygląd twarzy to niezwykle ważny aspekt, na podstawie którego ocenia się atrakcyjność danej osoby. Jej kondycja może znacząco wpłynąć na odbiór przez środowisko. Ważne więc, by była zadbana, nawilżona, ujednolicona. Co, jeśli stan zostawia wiele do życzenia i pojawiają się na niej nie tylko wypryski, ale i trudne do usunięcia blizny. Czy można z nimi walczyć? Czego używać, by pozbyć się ich raz na zawsze?

Dobra wiadomość dla posiadaczy blizn! Są one wyleczalne, jednak proces ten zależy w głównej mierze od rodzaju blizny i czasu, jaki znajduje się na skórze. Szybciej można się pozbyć blizn, które powstały niedawno, ale te z dawniejszego okresu są także możliwe do skorygowania. Pytanie- jak z nimi walczyć i co powinien w sobie zawierać krem na blizny?

Cebula i masa perłowa


Krem na blizny to najbezpieczniejszy i najłatwiejszy sposób na stopniowe, nieinwazyjne pozbycie się blizn z twarzy. Warto wybrać ten, który w swoim składzie posiada np. wyciąg z cebuli, która może w szybki sposób pozbyć się czerwonych plam i wgłębień. Jej obecność w kosmetykach wpływa na uelastycznienie cery, co daje efekt spłyconych i rozjaśnionych blizn. Warto szukać także kremów np. z masą perłową. Jej działanie jest niezwykle silne, a systematyczne stosowanie może znacznie zmniejszyć obszar czerwonych, nieestetycznych plam i płytszych wgłębień. Głębsze wymagają natomiast silniejszego potraktowania i odwiedzenia lekarza z zakresu dermatologii, a nawet medycyny estetycznej.