Coraz popularniejsze stają się obecnie naturalne sposoby dbania o swoje zdrowie i samopoczucie. Lekarze rodzinni i farmaceuci zalecają naturalne preparaty, często opierające się na wyciągach z ziół o potwierdzonej skuteczności w wielu badaniach naukowych i próbach klinicznych.

Zioła szwedzkie pomocne w problemach dermatologicznych

Opisywane tutaj zioła mają udokumentowane działanie na wiele problemów dermatologicznych. Wygładzają one bardzo suchą, zniszczoną i spękaną skórę na naszych dłoniach i stopach oraz leczą różnego rodzaju skaleczenia, oparzenia oraz odmrożenia, również oparzenia ciężkie i wyższego stopnia. Co więcej, zmniejszają znacznie i wygładzają szpecące blizny, pomagają dodatkowo na odciski, powstające podczas ćwiczeń fizycznych lub ciężkiej pracy.

Szerokie zastosowanie medyczne ziół szwedzkich

Zioła te pomagają nam walczyć z takimi dolegliwościami jak na przykład: uporczywe bóle głowy, zaburzenia pamięci, kojarzenia oraz koncentracji. Sposób użycia w tych problemach medycznych polega na przyłożeniu do skroni wacika nasączonego wyciągiem z opisywanych ziół szwedzkich Sklepu Evita. Co więcej, zioła te są pomocne w leczeniu problemów okulistycznych takich jak zaczerwienienie, pieczenie, suchość spojówek oraz w leczeniu jaskry, czy zaćmy. Mając takie dolegliwości, powinniśmy wyciągiem z tych ziół smarować bardzo delikatnie kąciki naszych oczu.

Dodatkowo zioła szwedzkie okazały się pomocne w przypadku bólów pochodzących z ucha wewnętrznego oraz uciążliwego szumu usznego. Jeśli cierpimy na przewlekły ból ucha lub też szumy uszne, to możemy spróbować włożyć do przewodu słuchowego zewnętrznego nasączony wyciągiem z ziół wacik. Doustne spożywanie nalewki z ziół szwedzkich może zneutralizować i zmniejszyć objawy choroby reumatycznej – między innymi reumatoidalnego zapalenia stawów.